Letní tábor

Vážení rodiče, děvčata a kluci,

srdečně vás zveme na náš letní dětský tábor, který pořádá 78. pionýrský skupina Skalka nepřetržitě od roku 1973 nedaleko Jindřichova Hradce u Kačležského rybníka.

Letos se tedy uskuteční již 50. ročník, a to v termínu 15. – 29. 7. 2022 (II. turnus) pro všechna děvčata a kluky ve věku od 9 do 15 let. Náklady na jednoho účastníka činí 4.500,- Kč včetně dopravy a pojištění.

Nepřetržitě od roku 1973 pořádá naše 78. pionýrský skupina Skalka Praha 3 letní dětský tábor na své táborové základně „Kačlehy“, která se nachází poblíž Jindřichova Hradce na hrázi Kačležského rybníka, 3 km od vesnice Kačlehy v blízkosti rakouských hranic.

Jedná se o tábor stanový (stany s dřevěnými podsadami a plnými podlážkami). Každý stan je opatřen dvěma lůžky s molitanovou matrací. Vaříme v dřevěném srubu na běžných kamnech a ve dvou kotlích. Vodu odebíráme ze studně, každoročně prověřované Krajskou hygienickou stanicí. Součástí srubu je i sušárna a koupelna, kde se děti dle potřeby koupou ve vaničkách s teplou vodou. Tábor je vybaven suchými záchody.

Táborová základna Kačlehy

Převážnou část dne tráví děti v lese, sousedícím s táborem, na vlastním hřišti a při pěkném počasí se koupou v 30 m vzdáleném rybníce, který patří mezi největší v jižních Čechách (180 ha). Děti, zúčastňující se tábora, mají program zaměřený především na turistiku a sport. Bohatost a různorodost čtrnáctidenního programu je dána nejenom motivovanou celotáborovou hrou, ale i plněním úkolů jednotlivců, třídenními oddílovými puťáky do blízkého i vzdáleného okolí, znalostní soutěží „Tábornická stezka“, oblíbeným střeleckým soubojem, pořádáním mezioddílových soutěží a her, nezapomenutelnými nočními hrami, celotáborovou olympiádou a především Pankačležskými hrami. Jedná se o tradiční bláznivé hry, které neodmyslitelně patří k našemu táboru, v nichž vítěz získá putovní sošku indiána, který mění majitele již přes 30 let. Tábor tradičně končí celodenním bojem o poklad a závěrečným táborákem s opékáním buřtů. Táborový program plní děti za dohledu a spoluúčasti vedoucích a instruktorů.

Hřiště u táborové základny

Vaření v kuchyni je pod dohledem zkušené kuchařky z naší skupiny. O zdraví dětí se stará zdravotník ČČK z řad nás vedoucích a lékař v Jindřichově Hradci.

Děti jsou rozděleny po oddílech do družin, které se během tábora několikrát vystřídají ve služebním dnu (pomoc v kuchyni, hlídky…).

Pokud budete mít zájem o bližší informace, rádi vám je poskytneme, stačí nás kontaktovat.

Těšíme se na vás na 50. ročníku letního tábora Kačlehy 2023!